VoV Blog

Jedinečný rent-to-own systém VoVlastnom vám radi predstavíme aj prostredníctvom série užitočných VoV blogov. Sledujte náš web a o všetkom sa dozviete vždy z prvej ruky.

22. Máj 2024

Slováci majú vo firemných dlhopisoch investované takmer 4 miliardy eur. Ich popularitu môžu posilniť tie zabezpečené.

Dlhopisy sa posledné roky tešia veľkej obľube hlavne vďaka nízkym sadzbám na termínovaných vkladoch, oproti ktorým častokrát ponúkaju dvoj až troj násobný výnos, a to aj napriek značne vyššiemu riziku. Tento trend môžu posilniť tie zabezpečené.

27. Február 2024

Nie je investovanie ako investovanie

Dlhopisy nie sú žiadnou neznámou na investičnom trhu. Avšak parametre rozhodovania, otázky do akých dlhopisov investovať, či ktorého partnera si pre kúpu na aktuálnom trhu vybrať, so sebou nesie až priveľmi veľa neznámych. Ako si vybrať s čo najmenším rizikom a je to vôbec možné?

13. December 2023

Dokonalé aktívum, ktoré sa teší obľube slovenských investorov

Investovanie bolo vždy spojené s rizikom. No obrovská dynamika dnešného sveta, nejasné vyhliadky vývoja veľkých ekonomík a vzostup sofistikovaných podvodov vďaka nasadeniu technológií, robia investičný svet v porovnaní s minulosťou ešte rizikovejším a ťažšie čitateľným.

5. Október 2023

Moc aktív: Prečo sú kľúčom k finančnej slobode?

Bohatstvo je slovo, ktoré rezonuje v každom z nás trochu rozdielnymi spôsobmi. Pre niektorých z nás znamená vysoký príjem, pre iných veľký majetok. Je však možné, že existuje hlbší pohľad na bohatstvo, ktorý by sme mali brať do úvahy?

Newsletter

Nechajte nám váš e-mail a občas vám pošleme newsletter, čo máme nové.

Odoslať