VoV Blog

Jedinečný rent-to-own systém VoVlastnom vám radi predstavíme aj prostredníctvom série užitočných VoV blogov. Sledujte náš web a o všetkom sa dozviete vždy z prvej ruky.

10. November 2022

Z menšieho bytu do väčšieho? S nami okamžite a bez starostí

Kúpili ste si menší, ale zato útulný byt, usadili sa a pekne si nažívate. Lenže ako to už býva, rodinka sa zvykne rozrásť a v takom prípade vás prirodzene ovládne pocit, že mať viac priestoru i súkromia by nebolo na škodu, ba dokonca niekedy je to až nutné.

28. Október 2022

Stojí? Či Leží?

Pravdepodobne sme sa už všetci stretli s jednoduchou, a pritom veľmi čarovnou formuláciou používanou v scudzovacích zmluvách, “ako stojí a leží”. Verím, že mnohí z Vás jej neprikladali extra význam, no opak môže byť pravdou… Obľúbená doložka “ako stojí a leží” je zakotvená v Občianskom zákonníku v časti záväzkového práva pri zodpovednosti za vady v § 501.

21. Október 2022

Bývať v podnájme alebo vo vlastnom?

Rozhodnúť sa medzi kúpou vlastného bývania alebo bývaním v prenajatej nehnuteľnosti nie je len o financiách, aj keď financie možno považovať za jeden z najdôležitejší faktorov. Pri výbere z týchto možností zavážia aj iné činitele, ktoré ovplyvňujú naše rozhodovanie, a nie je ich málo.

13. Október 2022

Investícia do nehnuteľnosti aj bez dostatku financií či hypotéky

Naskytla sa vám skvelá príležitosť výhodne kúpiť nehnuteľnosť, ale nemáte dostatok financií? Samozrejme, môžete si skúsiť požičať v banke, no nie vždy sa to podarí. Ak nastane tá druhá možnosť a neviete získať peniaze na kúpu v banke, viete aké máte ďalšie možnosti?

Newsletter

Nechajte nám váš e-mail a občas vám pošleme newsletter, čo máme nové.

Odoslať