+421 948 895 603

Blog

Prenájom s možnosťou odkúpenia neskôr.

Prenájom bytov a domov s možnosťou odkúpenia neskôr

Mať vlastné bývanie, prípadne inú nehnuteľnosť, sa u nás na Slovensku považuje za jeden z dôležitých faktorov pre spokojné a úspešné vedenie života. Financovanie kúpy nehnuteľnosti štandardne realizujeme niektorým z dvoch najčastejších spôsobov. Je všeobecne známe, že najpoužívanejším spôsobom financovania kúpy nehnuteľnosti určenej na bývanie je pomocou hypotéky alebo úveru. Menej častým, no o to príjemnejším a jednoduchším spôsobom je kúpa nehnuteľnosti v hotovosti. Faktom je, že pri dnešných cenách nehnuteľností ich dokáže kúpiť v hotovosti len pomerne úzka skupina z nás. Naopak, hypotéku alebo úver dokážu získať mnohí a mnohí z nás tak už aj urobili.

Nie však vždy, keď potrebujete získať hypotéku alebo úver na nehnuteľnosť, dokážete splniť všetky požiadavky a podmienky bánk hneď alebo v krátkom čase. V takom prípade neostáva nič iné, ako na vyriešenie tejto situácie počkať a kúpu nehnuteľnosti i napriek neustálemu rastu cien na trhu odkladať. To vás však môže vyjsť draho.

Skupina BizPartner Group, ktorá na slovenskom trhu pôsobí od roku 2007, už viac ako 8 rokov umožňuje klientom po celom Slovensku dostať sa k vysnívanej nehnuteľnosti veľmi jednoduchým a pohodlným spôsobom.

Prenájom s možnosťou odkúpenia neskôr.

Prenájom s možnosťou odkúpenia neskôr.

Vovlastnom.sk - Prenájom s možným odkúpením neskôr

Ponúkame vám možnosť nájsť si vysnívanú nehnuteľnosť, ktorú kúpime, prenajmeme vám ju a vy si ju môžete odkúpiť neskôr, a to za vopred dohodnutých podmienok. Stačí vám uhradiť rezerváciu od 15%, ktorá sa v plnej výške započítava do kúpnej ceny, a môžete sa okamžite nasťahovať. Cena, za ktorú ju od nás neskôr odkúpite, sa počas celého obdobia nezmení, čo vás zároveň chráni aj pred nepríjemným rastom cien nehnuteľností.

Výhody služby Vovlastnom.sk

 • k nasťahovaniu vám stačí len malá čas kúpnej ceny, štandardne od 15%,
 • do nehnuteľnosti sa môžete okamžite nasťahovať alebo ju ďalej prenajímať,
 • nájomné za užívanie nehnuteľnosti je výrazne nižšie, ako by ste platili v prípade komerčného nájmu,
 • nehnuteľnosť môžete rekonštruovať alebo upraviť podľa svojich predstáv,
 • cenu nehnuteľnosti máte zafixovanú až do odkúpenia, a to aj napriek neustálemu rastu ich cien,
 • na odkúpenie nehnuteľnosti do svojho vlastníctva získate čas až niekoľko rokov. Môžete tak urobiť v hotovosti, úverom alebo hypotékou kedykoľvek počas tejto doby aj predčasne, a to bez akýchkoľvek obštrukcií či pokút,
 • prenájom s odkúpením neskôr vám v budúcnosti môže vďaka fixácií ceny nehnuteľnosti pomôcť pri žiadaní hypotéky,
 • v prípade, že budete mať problém s odkúpením nehnuteľnosti v zmysle dohodnutých zmluvných podmienok, nemusíte mať obavy. Na základe vzájomnej dohody vám umožníme dobu rezervácie predĺžiť alebo nehnuteľnosť posunieme ďalšiemu záujemcovi tak, aby sme vám vedeli vrátiť rezervačný poplatok.

Prenájom s možnosťou odkúpenia neskôr.

Ako postupovať:

 1. Nájdite si na trhu nehnuteľnosť, ktorú by ste chceli neskôr odkúpiť.
 2. Pošlite nám o nej informácie ako fotky, odkaz na inzerát či list vlastníctva.
 3. Následne vám vypracujeme a zašleme nezáväznú ponuku prenájmu s odkúpením neskôr.
 4. Po odsúhlasení ponuky nehnuteľnosť kúpime a prenajmeme vám ju až dovtedy, kým ju budete môcť odkúpiť. Na začiatok uhradíte len dohodnutý rezervačný poplatok a môžete sa nasťahovať.
 5. Posledným krokom je odkúpenie nehnuteľnosti do vášho vlastníctva. Môžete tak urobiť kedykoľvek v hotovosti, úverom alebo hypotékou, a to za rovnakú cenu, ako bolo dohodnuté pri podpise zmluvy.

Prenájom s možnosťou odkúpenia neskôr.

Prenájom s odkúpením neskôr môžete využiť aj pri nehnuteľnostiach vo výstavbe

Ak máte záujem o prenájom s možnosťou odkúpenia v projekte, ktorého výstavba ešte len prebieha, postup je veľmi podobný. Výška rezervácie sa v tomto prípade bude odvíjať od podmienok developera. Štandardne sa rezervácie developerských nehnuteľností pohybujú od 15 do 30% z celkovej ceny. Akonáhle sa rozhodnete pre konkrétnu nehnuteľnosť, kontaktujte nás a my s developerom dohodneme všetky potrebné úkony. 

Po kolaudácii nehnuteľnosť doplatíme my, následne vám ju prenajmeme a vy sa môžete okamžite nasťahovať. Na jej odkúpenie budete mať čas až niekoľko rokov. Cena, za ktorú ju neskôr od nás budete môcť odkúpiť, sa počas celého obdobia nezmení.

Vykročte na cestu k vlastnej nehnuteľnosti spolu s nami. Už nemusíte čakať kým splníte požiadavky bánk alebo našetríte dostatočnú hotovosť.

Pre viac informácií nás kontaktujte prostredníctvom kontaktného formulára, telefonicky alebo emailom.

Viac na www.vovlastnom.sk.« späť na všetky články

Kontaktný formulár

Headquarters
BizPartner a.s.
Dlhé hony 5031/6
058 01 Poprad

člen skupiny BizPartner Group
www.bizpartnergroup.com

bizpartner@bizpartner.sk
+421 948 895 603
Česká Republika
BizPartner Group CZ s.r.o.
Výstavní 1928/9
701 00 Ostrava

Nemecko a Rakúsko
BizPartner Group GmbH
Augsburger Str. 33
107 89 Berlin
Spolupráca s realitnými kanceláriami Biznis zóna