+421 948 895 603

Blog

Blog VoVlastnom - Stojí? Či Leží?

Stojí? Či Leží?

Pravdepodobne sme sa už všetci stretli s jednoduchou, a pritom veľmi čarovnou formuláciou používanou v scudzovacích zmluvách, “ako stojí a leží”. Verím, že mnohí z Vás jej neprikladali extra význam, no opak môže byť pravdou… Obľúbená doložka “ako stojí a leží” je zakotvená v Občianskom zákonníku v časti záväzkového práva pri zodpovednosti za vady v § 501.

Blog VoVlastnom - Kupujem “čistú” nehnuteľnosť?

Kupujem “čistú” nehnuteľnosť?

Slovíčkom “čistý” zaiste nemáme na mysli, či je vo vami zamýšľanej nehnuteľnosti všetko upratané a na svojom mieste, ale či je nehnuteľnosť zaťažená niektorou z foriem inštitútov využívaných v právnej praxi. Pri kúpe nehnuteľnosti sa kupujúci zaujímajú o list vlastníctva, na ktorom je nehnuteľnosť zapísaná.

Plánujete prenajať nehnuteľnosť? Ponúkame vám užitočné rady; prenájom bytu, prenájom nehnuteľnosti, dlhodobý prenájom bytu, byty podnájom

Plánujete prenajať nehnuteľnosť? Ponúkame vám užitočné rady

Vlastniť nehnuteľnosť alebo uvažovať o investícii do nehnuteľnosti za účelom zisku, je aj v súčasnosti dobrá voľba a spôsob, ako uchovať a zúročiť svoje peniaze. Okrem toho, že nehnuteľnosť môžete predať a zabezpečiť si tak určitý jednorazový zisk, máte tiež možnosť vytvoriť si vďaka nej pravidelný pasívny príjem, a to práve jej prenajímaním.

Hypotekárne podmienky pre podnikateľov; Hypotéka pre živnostníkov, hypotéka pre podnikateľov

Hypotekárne podmienky pre podnikateľov

Živnostníci či majitelia s.r.o ,teda podnikatelia sú špecifická skupina ľudí, ktorá má paradoxne zložitejšiu cestu k tomu, aby získala hypotekárny úver. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ste v tejto pozícii pre banku ideálny a poskytnúť vám prostriedky na bývanie by nemal byť problém, pretože podnikaním si teoreticky môžete splatiť úver aj oveľa rýchlejšie.

Odkladanie kúpy vlastného bývania vás vyjde draho; Rast cien bytov, vývoj cien nehnuteľností, rast cien bytov

Odkladanie kúpy vlastného bývania vás vyjde draho

Kým sme boli deťmi, túžili sme byť dospelými. Keď sme sa stali dospelými, túžili sme sa osamostatniť. Keď sme sa už osamostatnili, túžime bývať vo vlastnom. Je to prirodzený proces nášho bytia a v princípe ide aj o akýsi pocit úspechu, stať sa nezávislým a mať niečo ,,svoje“. Mnohým však v tomto kroku bráni jediné a to - nedostatok finančných prostriedkov.

Máte záujem o hypotéku? Tieto kroky vás čakajú

Máte záujem o hypotéku? Tieto kroky vás čakajú

Získanie hypotéky je pomerne dlhá cesta, pretože je to komplexný proces, kedy sa posudzujú viaceré kritériá s univerzálnym postupom pre každého zvlášť. Úspešnosť schválenia hypotéky závisí od mnohých faktorov. Ešte predtým, ako sa rozhodnete zobrať si hypotéku, stojí za zváženie preveriť si v banke, aké máte možnosti a či vôbec máte šancu hypotéku získať.

Kontaktný formulár

Headquarters
BizPartner a.s.
Dlhé hony 5031/6
058 01 Poprad

člen skupiny BizPartner Group
www.bizpartnergroup.com

bizpartner@bizpartner.sk
+421 948 895 603
Česká Republika
BizPartner Group CZ s.r.o.
Výstavní 1928/9
701 00 Ostrava

Nemecko a Rakúsko
BizPartner Group GmbH
Augsburger Str. 33
107 89 Berlin
Spolupráca s realitnými kanceláriami Biznis zóna