Blog

Z menšieho bytu do väčšieho? S nami to zvládnete bez starostí; Predaj bytu, predaj bytov, kúpa bytu

Z menšieho bytu do väčšieho? S nami okamžite a bez starostí

Kúpili ste si menší, ale zato útulný byt, usadili sa a pekne si nažívate. Lenže ako to už býva, rodinka sa zvykne rozrásť a v takom prípade vás prirodzene ovládne pocit, že mať viac priestoru i súkromia by nebolo na škodu, ba dokonca niekedy je to až nutné. Nech už máte akékoľvek dôvody, prečo by ste si radi zaobstarali niečo väčšie, je rozumné ísť za hlasom svojich potrieb a dopriať si domov, ktorý vám plne vyhovuje. Predtým než sa vrhnete do hľadania väčšieho bytu, bolo by fajn oboznámiť sa s úlohami, ktoré vás čakajú na ceste za novým domovom.

Výber väčšieho bytu, predaj starého, kúpa nového a vytúžené sťahovanie. Asi sa pýtate, v akom poradí je ideálne učiniť tieto kroky tak, aby ste sa nemuseli stretnúť s možnými komplikáciami, ako je napríklad riešenie podnájmu alebo zaťažovanie blízkych v prípade, že predáte starý byt a ešte nebudete mať k dispozícii ten nový. Alternatív, ako to úspešne zvládnuť je síce niekoľko, no nie každá je pohodlná a efektívna.

Je logické, že ak by ste radi financovali váš nový byt predajom starého, potrebujete najprv ten starý predať, získať financie a až potom kúpiť nový. Tento krok však môže byť sprevádzaný určitými úskaliami so samotným predajom bytu, pretože nie je žiadnym tajomstvom, že byt sa lepšie predáva, ak v ňom nebývate. Vaše osobné veci by mohli prekážať v pocite domova potencionálnemu budúcemu majiteľovi, preto keď máte záujem nehnuteľnosť predať rýchlo a cenovo výhodne, odporúča sa priestor vypratať a zbaviť sa všetkého, čo by mohlo narúšať dojem poriadku a harmónie. Ak by ste sa však rozhodli pobrať z bytu skôr, a prispieť tak k jeho rýchlejšiemu predaju, museli by ste zas riešiť prechodné bývanie. Táto prekážka by vás mohla stretnúť aj v takom prípade, keby sa vám síce podarilo byt predať počas vášho bývania v ňom, no kúpa nového by nebola vykonaná okamžite. Časovo skĺbiť tieto dve veci, odsťahovanie zo starého a následné nasťahovanie do nového je ideálne, no nie vždy sa to podarí.

My by sme vám radi priblížili taký postup zabezpečenia si väčšieho bývania, ktorý vám nespôsobí zbytočné starosti a naozaj má zmysel.

Tento postup je nasledovný. Vďaka našej službe VOVLASTNOM.sk máte možnosť najprv si zabezpečiť novú nehnuteľnosť, nasťahovať sa do nej a následne si pokojne bez starostí či možného časového nátlaku uskutočniť predaj starého bytu. Stačí si len vybrať nehnuteľnosť, o ktorú máte záujem, my vám ju zafinancujeme, vy sa okamžite nasťahujete, budete ju užívať ako vlastnú a dostanete toľko času, koľko budete potrebovať, aby ste svoj starý byt predali a dofinancovali ten nový.

S nami dokážete aj takúto neľahkú situáciu vyriešiť jednoducho a bez stresu. Nemusíte viac odkladať kúpu väčšieho bytu alebo mať obavy, či dokážete časovo skĺbiť predaj a následnú kúpu, nemusíte riešiť prechodné bývanie ani sa spoliehať na pomoc blízkych. Stačí využiť našu službu a hladko si zabezpečiť nové bývanie.

Ak je pre vás táto ponuka zaujímavá, neváhajte nás kontaktovať, sme pripravení vám ihneď pomôcť.« späť na všetky články

Kontaktný formulár

Headquarters
BizPartner a.s.
Dlhé hony 5031/6
058 01 Poprad

IČO: 36798916
IČ DPH: SK2022406980

člen skupiny BizPartner Group
www.bizpartnergroup.com

bizpartner@bizpartner.sk
+421 948 895 603
Česká Republika
BizPartner Group CZ s.r.o.
Výstavní 1928/9
701 00 Ostrava

Nemecko a Rakúsko
BizPartner Group GmbH
Augsburger Str. 33
107 89 Berlin
Spolupráca s realitnými kanceláriami Inzercia nehnuteľností Pre investorov